چهار دلیل برای این که بهتر است به جای ورد از گوگل داکز استفاده کنید

مقایسه گوگل داکز و ورد

مدت‌هاست که برای بیشتر کارها به جای نرم‌افزارهای آفیس از گوگل‌ داکز استفاده می‌کنم. به ندرت پیش می‌آید که دلم برای آفیس تنگ شود یا کمبودی احساس کنم. به نظرم به این دلایل لازم است کم کم از ورد دست بکشید و بیشتر سراغ گوگل داکز استفاده کنید.

۱- از همه جا در دسترس است

دسترسی به فایل‌ها در گوگل داکز از هر دستگاهی که به اینترنت وصل شود و مرورگر داشته باشد ممکن است. نیازی به نصب برنامه نیست. غریبه هم که بین ما نیست، بیشتر ما نسخه‌های کرک شده‌ی ورد را نصب می‌کنیم که مدام به یادمان بیاورد پول استفاده از آن را نپرداخته‌ایم. به جایش گوگل داکز سخاوتمندانه تمام امکاناتش را به رایگان در اختیارمان گذاشته (می‌دانم در واقع داریم بهایی برایش می‌پردازیم که پول نیست. ولی خب!).

۲- همه‌جا یک شکل است

نسخه‌های مختلف ورد گاهی یک فایل مشخص را به شکل‌های متفاوتی باز می‌کنند و این مساله دردسرساز است. اگر فونتی را در یک دستگاه نداشته باشیم هم شکل متن به هم می‌ریزد. گوگل داکز اینجا هم برگ برنده‌ای دارد که همان شکل را در تمام دستگاه‌ها نمایش می‌دهد. تمام فونت‌ها همه جا هستند و خبری از به‌هم‌ریختگی متن نیست.

۳- به راحتی با بقیه به اشتراک می‌گذارید

گوگل‌ داکز را انگار ساخته‌اند برای وقتی که می‌خواهید فایلی را با دیگران به اشتراک بگذارید. گوگل داکز امکان چت کردن داخل یک فایل‌ را هم دارد و همانجا می‌توانید سنگ‌هایتان را بر سر تغییرات فایل با هم وا بکنید و پرونده‌اش را ببندید. می‌توانید ببینید هر نسخه چه تغییراتی کرده و چه کسی چه تغییری در فایل ایجاد کرده. 

به نظرم همین دلایل کافی بود ولی یک دلیل دیگر هم هست که خودش به تنهایی می‌تواند شما را مشتاق کند به گوگل داکز کوچ کنید.

۴- نگران از دست رفتن فایل نیستید

تا به حال برایتان پیش آمده که در میان نوشتن فایل کامپیوترتان بزند زیر میز و هرچه نوشته بودید از دست برود و هر کاری کنید نتوانید آن را بازیابی کنید؟ گوگل داکز هر چند ثانیه فایل را ذخیره می‌کند و به راحتی امکان از دست رفتن فایل وجود ندارد.

البته اگر زخم‌خورده باشید احتمالا گزینه‌ی ذخیره‌ی خودکار را در ورد هم فعال کرده‌اید و فایل‌های مهم را روی ابرها هم ذخیره کرده‌اید. ولی خب!

راستی، ذخیره کردن روی ابرها به نظرم خیلی عبارت شاعرانه‌ای است و خوشحالم که فرصت استفاده‌ی آن در زندگی روزمره برایمان فراهم است.

اگر شما هم از گوگل داکز استفاده کرده‌اید و مزیتی برایتان دارد که جا مانده٬ برایم بگویید. تجربه‌ی شما چه بوده؟

4

ارسال پاسخ