اهداف کتابی ۲۰۲۲ به دعوت goodreads

گربه روی کتابخانه- اهداف کتابخوانی سال ۲۰۲۲

دو سالی است که از goodreads استفاده می‌کنم. با نو شدن سال میلادی، گودریدز یادآوری می‌کند که برای تعداد کتاب‌هایی که در سال جدید می‌خواهیم بخوانیم هدف‌گذاری کنیم. سال‌های گذشته به هدف‌هایی که تعیین کرده بودم نرسیدم، اهداف هم چندان بلند پروازانه به نظر نمی‌رسیدند. باری امسال هدف کمتری برای خودم تعیین کردم ولی امیدوارم به آن برسم.

کتاب‌های در انتظار خواندنی که از قبل دارم کمک می‌کنند که به هدفم نزدیک شوم. برای چند کتاب اول لازم نیست کاسه‌ی چه‌ کنم چه کنم دستم بگیرم که چه بخوانم. تمام این کتاب‌ها غیرداستانی هستند و برای اینکه داستان خونم کم نشود باید سراغ رمان‌ها و داستان‌های کوتاه بروم. مطلوب‌ترین حالتش هم این است که از کتابخانه‌ی نزدیکمان این جور کتاب‌ها را قرض بگیرم.

دوست دارم چند کتاب هم به زبان انگلیسی بخوانم. یک رمان در دست خواندن دارم که متنش برایم خیلی سخت است. تنها به قصد به پایان رساندنش دارم صفحه به صفحه‌اش را می‌خوانم. ‌می‌دانم که آزادم هر زمان که دلم خواست کتاب را رها کنم، ولی فعلا که این تصمیم را نگرفته‌ام. خواندن کتاب‌های غیر داستانی به انگلیسی برایم راحت‌تر است. 

من تقویم شمسی‌ را بیشتر از میلادی دوست دارم. ته دلم دوست داشتم که اهدافم را با سال شمسی عوض کنم ولی می‌دانم که اهل شمردن و ثبت اینکه چه خواندم و چندتا شد نیستم. حالا که گودریدز زحمت این کار را گردن گرفته من هم همراه بازی‌اش شدم و سعی می‌کنم به همین هدف وابسته به سال میلادی پایبند باشم.

اینها را نوشتم که در رودربایستی هم که شده، سعی کنم بیشتر کتاب بخوانم.

7

ارسال پاسخ