پیشنهادهایی برای نجات افراد غرق شده در موبایل در مهمانی‌ها

چند پیشنهاد برای جذاب شدن مهمانی

مهمانی‌های زیادی برای تجدید دیدار برگزار می‌شوند. گاهی اما این بهانه برای دور هم جمع کردن افراد کافی نیست. شبکه‌های اجتماعی این روزها میل به برقراری ارتباط را به شیوه دیگری پاسخ می‌دهند. کم نیستند تعداد افرادی که ترجیح دهند به جای حضور فیزیکی در یک جمع، در گروه‌های تلگرامی فعالیت داشته باشند. مهمانی‌ها برای اینکه در رقابت با گروه‌های تلگرامی حرفی برای زدن داشته باشند، نیاز به دلایلی بیش از دیدار افراد دارند.

در مهمانی‌ها  این صحنه زیاد دیده می‌شود که شخصی مدت زیادی سرش را در گوشی فرو کرده باشد. احتمالا آنچه در صفحه موبایل نشان داده می‌شود، برای برخی جذاب‌تر از فضای مهمانی است. طبیعی است که در چنین حالتی، گوشی موبایل برنده بازی است. 

قبلا راجع به مهمانی مورد پسند خودم صحبت کرده بودم. برای اینکه فضای مهمانی مورد پسند افراد بیشتری باشد، چند پیشنهاد دارم. این پیشنهاد‌ها هرکدام می‌توانند بهانه‌ای برای برپا کردن یک دورهمی دوستانه، باشند. بهانه‌ای برای دور هم جمع شدن و گپ زدن.

بازی

بازی‌های گروهی از قدیم در مهمانی‌های جای خودشان را داشتند. تا چند سال پیش، اسم و فامیل یکی از بازی‌های رایج بود که بیشتر ما خاطره‌ای از آن داریم. امکانات زیادی هم نیاز ندارد. یک کاغذ و خودکار برای هر نفر تنها وسایل مورد نیاز هستند.

پانتومیم هم بازی دیگری است که حتی به همان کاغذ و خودکار هم نیازی ندارد.

بازی‌های تخته‌ای مثل منچ و مارپله هم با اینکه ممکن است تکراری و نخ نما به نظر برسند، هنوز هم می‌توانند هیجان انگیز باشند. این روزها در کتابفروشی‌ها و فروشگاه‌های لوازم التحریر هم انتخاب‌های زیادی برای بازی‌های تخته‌ای پیدا می‌شود.

صحبت کردن به یک زبان دیگر

اگر جمعی از دوستانی دارید که با زبان مشترکی غیر از زبان مادری آشنایی دارد، ایده خوبی است که گاهی به بهانه صحبت به زبانی دیگر با یکدیگر ملاقات کنید. می‌توانید یک ویدیو یا متن را از قبل پیدا کنید که راجع به آن صحبت کنید.

 صحبت کردن به زبان دیگر معمولا نیاز به تمرکز بیشتری دارد و باعث می‌شود در پستوهای ذهنتان دنبال کلمات فراموش شده بگردید تا منظورتان را به دیگران برسانید.

کتابخوانی

گروه‌های کتابخوانی فضای خوبی هستند که افراد می‌تواند برداشت‌های خود را از کتاب بیان کنند و با دیدگاه یکدیگر آشنا شوند. اگر هماهنگ کردن افراد برای مطالعه یک کتاب مشخص باعث پیچیده شدن کار می‌شود، می‌توانید سخت نگیرید. هر کسی می‌تواند راجع به کتابی که اخیرا خوانده صحبت کند و به دیگران مطالعه آن را پیشنهاد کند. اگر دوست داشته باشید می‌توانید بخش‌های جالب کتاب را در همان جمع مطالعه کنید و راجع به آن گفتگو کنید.

نوشتن

کمتر نوشتن را به عنوان یک سرگرمی می‌شناسیم. برای بسیاری از افراد نوشتن فعالیت ساده‌ای نیست. اما همین فعالیت به ظاهر دشوار هم به راحتی می‌تواند سرگرمی لذت بخشی باشد. می‌توانید یک موضوع انتخاب کنید و به هر کس کاغذی بدهید تا نوشتن را آغاز کند. با خواندن نوشته‌های یکدیگر متوجه می‌شوید که یک موضوع را چه‌قدر می‌توان متفاوت دید. علاوه بر این حین نوشتن هر کس سعی می‌کند در افکار خودش جستجو کند، فرصتی که هنگام غرق شدن در گوشی موبایل به دست نمی‌آید. شاید همین دورهمی‌ها بهانه‌ای شود که با نوشتن آشتی کنیم.

خوشحال می‌شوم اگر پیشنهادهای دیگر خودتان را برایم بنویسید.

0

۲ دیدگاه

  1. دارت هم میتونه خیلی هیجان و شادی ایجاد کنه و گروه سنی خاصی هم نمیخواد همه میان وسط..عالیه ما تجربش کردیم.
    بردن مهمونی به حیاط هم خیلی تفاوت ایجاد میکنه و موضوع گفتگو پیش میاره اگر حیاطی در کار باشه
    سوال درباره گذشته و کیفیت زندگی آن از بزرگترها هم معمولا موضوع صحبت خوبیه
    غذا درست کردن جمعی هم که دیگه عالیه

ارسال پاسخ