معرفی صفحه‌های اینستاگرام در مورد زندگی بی‌زباله

زندگی بی زباله - پسماند صفر - سبک زندگی - مجیط زیست - کاهش زباله - صفحه اینستاگرام - وبسایت شخصی عادله قدسی زاده

در اینستاگرام هر کسی به فعالیتی مشغول است، مثل هر جای دیگری که آدم‌ها حضور دارند،. برخی عکس‌هایی از فعالیت‌های روزمره‌شان را به اشتراک می‌گذارند. گروه دیگری محصولاتشان را می‌فروشند. بعضی از افراد هم سبک زندگی خود را معرفی می‌کنند. در میان افرادی هم هستند که زندگی بی زباله یا پسماند صفر را انتخاب کرده‌اند و سعی می‌کنند راهکارهایی عملی برای کاهش یا حذف زباله‌ها از زندگی ارائه دهند.

زندگی بی زباله چیست؟

هدف از سبک زندگی بی‌زباله، به صفر رساند میزان موادی است که به عنوان زباله یا آشغال روانه محل‌های دفن و تجمیع زباله می‌شود. سه اصل زندگی بی زباله کاهش (Reduce)، استفاده مجدد (Reuse) و بازیافت (Recycle) هستند. تلاش اصلی بر دو مورد اول یعنی کاهش و استفاده مجدد است. بازیافت آخرین راه حل است و بهتر است تا حد امکان چیزی که نیاز به بازیافت دارد مصرف نکنیم.

سبک زندگی بیشتر ما به نحوی است که به صفر رساندن میزان زباله‌ها به نظر امکان ناپذیر می‌رسد. اما راه‌هایی زیادی برای کاهش میزان زباله‌ها وجود دارد. در ادامه چند صفحه اینستاگرامی معرفی کرده‌ام که راه‌هایی عملی برای کاهش زباله پیشنهاد می‌دهند.

اگر کاهش میزان زباله در زندگی دغدغه شما است، سر زدن به این صفحات راه‌های زیادی برای حذف زباله از زندگی پیش رویتان قرار می‌دهد. علاوه بر این اگر تلاش می‌کنید که زباله‌های خود را کاهش دهید، دنبال کردن چنین صفحاتی به شما یادآوری می‌کند که تنها نیستید و امیدتان را برای انتخاب این شیوه زندگی از دست نمی‌دهید.

کارآموز بی زباله

کار آموز بی زباله - پسماند صفر - سبک زندگی
کار آموز بی زباله

در صفحه کارآموز بی زباله، راجع به زباله‌ها و بازیافت اطلاعات کسب می‌کنید. این صفحه در کنار اطلاعاتی که راجع به زباله‌ها ارائه می‌دهد، روش‌هایی عملی و ساده برای حذف زباله از زندگی معرفی می‌کند. در قسمت هایلایت‌ها هم به تفکیک راجع به زباله‌هایی که بیشتر تولید می‌شوند صحبت کرده.

آیه

پسماند صفر - سبک زندگی - مجیط زیست - کاهش زباله
صفحه اینستاگرام با موضوع پسماند صفر

آیه ساکن شیراز است و در صفحه اینستاگرام خود از کارهایی صحبت می‌کند که برای کاهش زباله در زندگی انجام می‌دهد. در صفحه آیه می‌توانید راه‌هایی قابل اجرا برای جایگزین کردن موادی که عمر کوتاهی دارند، با انواع پایدار آن‌ها پیدا کنید.

آیه علاوه بر معرفی کردن جایگزین‌های پایدار، تا جایی که بتواند برای ایجاد آن‌ها هم تلاش می‌کند، برای مثال مدتی دنبال جایگزین مناسب برای لیف و اسکاج ظرفشویی بود. یک مزرعه گیاه لوفا پیدا کرد و به آن‌ها پیشنهاد داد که چه طور محصولاتشان رو برای افرادی که مایل هستن بی‌زباله زندگی کنند، ارائه دهند. دنبال کردن پیج آیه می‌تواند در این زمینه الهام بخش باشد.

ممکن است در ذهن خود از میزان زباله‌ای که تولید می‌کنیم، راضی نباشیم. در عین حال تلاش‌های فردی را بی‌اثر بدانیم و تماشای حجم زیاد تولید زباله در میان افراد ما را نسبت به کاهش تولید زباله دلسرد کند. پیدا کردن افرادی که دغدغه‌های مشابهی دارند، کمک می‌کند که کمتر نسبت به این موضوع ناامید باشیم و تلاش‌های کوچک خود را نادیده نگیریم.

0

۳ دیدگاه

  1. زهرا

    گیریم که زندگی بی زباله و پسماند محقق شد
    با زباله های متحرک چه کنیم!

  2. عالی هستن این دو پیج…ممنون که اینجا معرفیشون کردی

ارسال پاسخ