اولین قدم٬ سخت‌ترین قدم

عادله قدسی زاده - گام اول

این سایت را چند دقیقه پیش راه اندازی کردم٬

هنوز نمی‌دانم قرار است این سایت چه بشود. الان تنها چیزی که مشخص است این است که این سایت قرار است محلی باشد برای انتشار نوشته‌های من٬ عادله قدسی‌زاده.

وردپرس بعد از خوش آمدگویی٬ برای ادامه کار چند پیشنهاد پیش روی من قرار داده یکی از آن‌ها٬ نوشتن اولین نوشته است.

«اولین» صفت ترسناکی است که به نوشته چسبانده شده٬ وقتی این نوشته را تمام کنم٬ برای همیشه اولین نوشته باقی می‌ماند. بار سنگینی روی دوشم گذاشته شده.

آن‌قدر سنگین که می‌تواند ذهنم را تا مدت‌ها به تحلیل مشغول کند٬ که آیا اولین قدم را بردارم یا نه؟ نکند اولین نوشته به آن خوبی که باید نباشد؟

به هر حال من به تازگی جمله‌ای را پیدا کرده‌ام که توی ذهنم داده‌ام با فونت درشت بنویسند و از وسط آویزانش کنند٬ طوری که از هر طرف بشود آن را دید.

چه طوری از هر طرف دیده می‌شود؟ داخل ذهنم را طوری طراحی کرده‌ام که این طور باشد و چون داخل ذهن خودم هست٬ هرطور که بخواهم٬ همان می‌شود.

جمله این است:

.Done is better than perfect

همین پنج کلمه که کنار هم نشسته‌اند٬ به من جرات داد که این نوشته را بنویسم و یک بار برای همیشه٬ بار اولین نوشته را به مقصدش برسانم.

0

۳ دیدگاه

 1. سلام
  از اینکه اولین مطلبت منتشر میشه بهت تبریک میگم
  و اگر بخوام چیزی توی وبلاگت به یادگار بذارم این جملست

  don’t think, just do it.

  شاید مشکل خیلی از ما ترس از شروع کردن باشه
  ترس از ادامه پیدا کردن مسیری که برامون ناشناخته ست اما باید یادمون نره که شروع کردن درست همون چیزیه که احتیاج داریم، که بتونیم پیشرفت کنیم.
  به قول خودت “اولین قدم سخت ترین قدم ”
  کسی که اولین و برمیداره به بهترین هم میرسه
  شک نکن

  • عادله

   ممنون از یادگاری خوب و دلگرم کننده‌ات مهرداد 🙂
   امیدوارم هم من و هم تو٬ به قدم برداشتن توی این مسیر ادامه بدیم و شاهد پیشرفت باشیم.

   ممنون که به اینجا سر زدی
   خوب باشی

بازتابهای این مطلب


  Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zoomarts_list_pings' not found or invalid function name in /home/adighods/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php on line 179

ارسال پاسخ